Colors of Finance se zaměří na udržitelnost

V polovině dubna proběhne v ostravském Gongu již čtvrtý ročník Colors of Finance, finančního veletrhu a konference. Je platformou pro mezioborovou debatu na poli financí, realit, technologií, vzdělávání a osobního rozvoje. V letošním roce se zaměří také na udržitelnost a eliminaci negativních dopadů na životní prostředí.

„S růstem konference roste i naše potřeba společenské odpovědnosti. Letos očekáváme účast až 3 500 účastníků. Při takovém počtu jsme se rozhodli akci organizovat tak, aby co nejvíce minimalizovala negativní dopady na životní prostředí. Zároveň věříme, že tímto počinem motivujeme organizátory podobných eventů, aby se vydaly stejnou cestou,“

uvedla hlavní koordinátorka akce, Marta Augustýnková.

Speciálně sestavený pracovní tým zmapoval příležitosti, jak akci připravit, aby se mohla profilovat jako udržitelný event. Rozhodl se zaměřit na čtyři hlavní oblasti: doprava, catering, odpady a upcycling.

Colors of Finance proběhne v místě, kam mohou účastníci pohodlně cestovat městskou hromadnou dopravou. Účastníci tak mohou auta nechat doma. Prodej vstupenek je zajištěn v elektronické podobě. Účastníci budou vyzvání k tomu, aby svou vstupenku netiskli. Při registraci bude stačit ji předložit v elektronické podobě, například ve svém mobilu.

Cateringová agentura se bude soustředit na eliminaci plastů a jednorázových obalů. Samozřejmostí je pak umístění košů na separovaný odpad v celém areálu.

„Společně s partnery konference připravujeme také zajímavý upcyclingový projekt, díky kterému již nepoužívané materiály dostanou šanci na druhý život. Projekt představíme až v den konání akce,“ 

dodala Augustýnková.

Související články