Důlní objekty se staly inspirací pro věž nové kancelářské budovy skupiny ette

Zastupitelstvo Moravské Ostravy a Přívozu vydalo na svém zasedání 9. září souhlasné stanovisko k záměru města prodat pozemek svěřený městskému obvodu na rohu ulic Švabinského a Porážkova. V této lokalitě by měl vzniknout nový administrativní objekt, jehož podobu zastupitelům představili zástupci investora – společnosti ette capital.

budova

Holding ette capital má v současné době sídlo v Praze a její představitelé, kteří pocházejí z Ostravy, by jej v reprezentativní podobě chtěli přenést zpět do svého rodného města.

„ Nejen, že jsme se rozhodli přesunout naše sídlo do rodného města, ale také podpořit úspěšné postupné přetváření „dělnické“ Ostravy na moderní kulturně-administrativní centrum prostřednictvím architektonicky zajímavé budovy, která bude kombinovat historické hodnoty Ostravska s moderními prvky.“

uvedl CEO skupiny ette Daniel Barč.

Část pozemku, která je určena ke stavbě, neumožňuje, aby investor dostavěl blok a navázal na zbylé torzo blokové zástavby. Budova je proto navržena jako solitér zasazený do zeleně. Na rohu je zakončena věží, která přesahuje zbývající část pětipodlažní budovy o další dvě podlaží. Pro podobu věže se staly volnou inspirací ostravské důlní těžební objekty.

Kromě kancelářských prostor bude součástí novostavby také parkovací plocha pro zaměstnance i návštěvníky. Dvě nejvyšší patra jsou určena pro management firmy a objekt je zakončen střešní zahradou, která bude sloužit k relaxaci všem zaměstnancům v budově.

Koncept budovy nového sídla společnosti ette capital zpracovala architektonická kancelář Grido, akchitektura a design.

Související články