V Ostravě vyroste nová kancelářská budova. Své sídlo v ní bude mít skupina ette.

V centru Ostravy vzniknou další kancelářské prostory. Své sídlo si tady postaví skupina ette. Její představitelé, kteří pocházejí z Ostravy, chtějí své sídlo v reprezentativní podobě přenést z Prahy zpět do svého rodného města.

Pětipodlažní budova s věží, která bude o dvě patra vyšší, vyroste na rohu ul. Švabinského a Porážková. Bude připomínat těžní věž, které jsou pro Ostravu typické. Tím, že se bude jednat o cihlovou a bohatě prosklenou stavbu, zapadne do celkové atmosféry tohoto místa.

Reportáž TV Polar

budova

„Nejen, že jsme se rozhodli přesunout naše sídlo do rodného města, ale také podpořit úspěšné postupné přetváření „dělnické“ Ostravy na moderní kulturně-administrativní centrum prostřednictvím architektonicky zajímavé budovy, která bude kombinovat historické hodnoty Ostravska s moderními prvky.“uvedl CEO skupiny ette Daniel Barč.

Kromě kancelářských prostor bude součástí novostavby také parkovací plocha pro zaměstnance i návštěvníky. Dvě nejvyšší patra jsou určena pro management firmy a objekt je zakončen střešní zahradou, která bude sloužit k relaxaci všem zaměstnancům v budově.

„Mimo jiné je naším cílem dostat společnosti skupiny ette pod jednu střechu. Jedná se o významné společnosti s často unikátními projekty, které vznikly a působí v Ostravě, například Talkey, holver nebo sunette. Působí na poli služeb, technologie, udržitelnosti a životního stylu,“ upřesnila Marta Schestag, PR manager skupiny ette.

Koncept budovy nového sídla skupiny ette zpracovala architektonická kancelář Grido, architektura a design.

Související články